Zbulohet arsyeja pse Klopp nuk po e inkuadron Shaqirin

0
850

Xherdan Shaqiri po kalon momentet më të vështira te Liverpool që pas transferimit nga Stoke City.

Skuadra e Liverpoolit në verën e vitit 2018 pagoi 12 milionë euro për transferimin e Xherdan Shaqirit.

27 vjeçari pati një start të mirë në ‘Anfield Road’, ndërsa kulmoi në dhjetor, kur shënoi dy gola në fitoren 3 – 1 të Liverpoolit ndaj Manchester United, gjë që solli edhe shkarkimin e Jose Mourinhos.

Por, viti 2019 nuk nisi mirë për Shaqirin, i cili filloi të humbiste minutat në fushë, për të përfunduar i tëri në bankinë.

Shaqiri nuk është paraqitur për Liverpoolin në tetë ndeshjet e fundit.

Gazeta më e besueshme e klubit të Liverpoolit, ‘Liverpool Echo’ raporton se Jurgen Klopp nuk është i kënaqur me anagazhimin që Xherdan Shaqiri e bën në fazën defanzive dhe kjo është aryseja kryesore pse trajneri gjerman nuk është duke llogaritur në yllin shqiptar tash e tetë ndeshje.