Zeka: Vjosa në LDK si unë dikur në NISMA, isha më i votuari dhe s’i bënte askujt përshtypje

0
204

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka e ka krahasuar veten me Vjosa Osmanin, transmeton Fokusi.info.

Përmes një postimi në Facebook, Zeka thotë se edhe ai ishte dikur në pozicionin e Osmanit, ani pse ishte më i votuari në NISMA, askujt s’i bënte përshtypje kjo, e madje as kryetarit të partisë.

Postimi i tij i plotë:

Une kam qene ne pozicionin e Vjosa Osmanit

Dikur, kur isha brenda strukturave te Nismes, kam qene njeriu me i votuar pas Fatmir Limes, po kjo nuk i ka bere pershtypje as kryetarit te partise, as shumices te hajduteve te kryesise. Kryetari, ne njefare mase, eshte munduar te luaje rolin mire me mu, mire me ata.

Nejse, mu kurr palla hanger per Nismen nuk me ka.

Vjosa eshte ne pozicionin tim, ama nuk e di se sa i hane palla per LDK ne?! Signalet jane te keqija. Vjosa eshte ne pozicion te veshtire…!