Zhdukja misterioze e studentit nga Stambolli, ngjarja që po habit të gjithë

0
384

Një ngjarje misterioze, e mbushur me dyshime dhe të panjohura, është ajo që rrethon zhdukjen e një 20-vjeçari nga Turkmenistani.

I riu, i cili studionte në një universitet në Stamboll, ka ngritur një çadër kampingu në kanionin e Samsunit në Turqi dhe iu ka dërguar një video disa të afërmve dhe më pas është zhdukur.

“Studioj në shkollën më të mirë, kam para dhe të gjitha mundësinë. Kaq është mjaftueshëm të jetosh. Nëse më gjeni, mos i fajësoni njerëzit e zonës”, thuhet në videon e fundit që i riu Yusuf Hojayev u dërgoi të hënën disa miqve.

Me të parë videon, një prej kushërinjve të tij të parë është nisur menjëherë për në Samsun, teksa në vendin ku besohet se po qëndronte i riu ka gjetur vetëm xhupin e tij me të cilin kishte mbështjellë një pemë në majën e malit, çantën dhe ca para.

Forcat e kërkim shpëtimit dhe ekipet e xhandarmërisë nuk kanë arritur të gjejnë asnjë shenjë nga turkmeni rreth e rrotull në zonë. Një operacion i gjerë kërkimi ka nisur për të riun në male dhe në ujë.