Ziadin Sela: Kush e ndjen veten shqiptar e voton Blerim Rekën për President

0
476

Dy partitë shqiptare në Maqedoni, ASH dhe BESA kanë mbeshtetur kandidatin shqiptar për president, Blerim Rekën.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarë, Ziadin Sela tubimin promovues të Blerim Rekës që po mbahet në sheshin Skenderbeu në Shkup ka thënë se ai qe e ndjen veten shqiptar duhet ta votoj Blerim Rekën.

Sela gjithashtu e ka akuzuar kryetarin e partisë më të madhe shqiptare, Ali Ahmetin se po vrapon që ta bëj president Stevo Pendarovskin.