Zinedine Zidane ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e nesërme

Modriç dhe Kroos kthehen ndaj PSG-së

Real Madrid do të udhëtojë me skuadër të kompletuar drejt Francës, për ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales përballë Paris Saint-Germain.

Dyshimet e vetme për trajnerin Zidane kanë qenë mesfushorët Luka Modriç e Toni Kroos, të cilët janë rikuperuar në kohë për këtë përballje

Reali e ka fituar ndeshjen e parë të zhvilluar në Santiago Bernabeu ndaj PSG-së me rezultat 3:1 dhe shpreson që nesër të sigurojë kalimin për në çerekfinale.

Lojtarët e ftuar nga Zidane: