Zjarr në një qendër tregtare në Rusi (VIDEO)

505

Sot një zjarr ka përfshirë një qendër tregtare në Rusi, ku ka lënë të vdekur rreth disa persona, shumica fëmijë.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në qytetin e Kemerovës dhe një numër i madh personash ende janë të zhdukur.

Zjarri kishte përfshirë zonën e lojrave, ku edhe ndodheshin shumë fëmijë.

Zjarri, i cili shpërtheu të dielën pasdite, u ndal pas 12 orësh, pasi zjarri kishte përfshirë rreth 1600 metra katrorë.

Ndërtesa ka pësuar dëme të rënda, çatia dhe dyshemetë e saj janë shkatërruar pjesërisht.