Zjarri djeg 1 hektar me shkurre dhe pisha (Video)

523
Foto ilustrim
Një sipërfaqe me shkurre dhe pisha fshatin Kraps Fierit është përfshirë nga  mbrëmjen e sotme.
Në vendngjarje ka mbërritur një zjarrfikëse por nuk ka mundur të ndërhyjë dot për shkak të terrenit  të vështirë.

Raportohet se rreth 1 hektar me shkurre, ferra dhe pisha është djegur terësisht.