Zyrtare: Morata tek Ateltico Madrid

544
Alvaro Morata është zyrtarisht një futbollist i Atletiko Madridit. Spanjolli ka arritur marrëveshje me skuadrën nga kryeqyteti.
Paraditen e sotme ai ka kaluar edhe testet mjekësore dhe tashmë mund të formojë një sulm të frikshëm me Griezmann dhe Diego Costan.
Megjithatë, ditën e djeshme kanë qenë tifozët e Atleticos që e kanë kontestuar sepse në të kaluarën ai ka qenë në anën e rivalëve të Real Madridit.