Zyrtare: Zhegrova transferohet tek Baseli

610
Talenti nga Kosova, Edon Zhegrova ka ndërruar ambient dhe tanimë është transferuar në zvicër tek klubi i Baselit.
Edhe pse u përfol shumë gjatë këtij afati kalimtar për talentin e përfaqësuesës së Kosovës, më në fund ai ka zyrtarizuar të ardhmen e tij tek gjiganti zvicran.
Zhegrova u transferua në Basel nga klubi i Genk-ut, ku është transferuar në vitin 2017 nga Prishtina dhe që atëherë ka zhvilluar 12 ndeshje zyrtare.