Zyrtari i VV-së akuzon LDK-në se ka bërë korrupsion me partitë tjera

0
240

Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani, ka akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës se ka bërë korrupsion me partitë tjera.

“LDK-ja u lazdrue qysh kur ne si shoqni provuem me e mbylle njenin sy per korrupsionin e saj te perbashket me partite tjera, dhe deshtem me besue se eshte parti e ndryshimit!”, ka shkruar Zogiani.

Ky qëndrim i zyrtarit të VV-së, vjen në kohën kur Albin Kurti dhe Isa Mustafa po dështojnë të ndërtojnë një marrëveshje për bashkëqeverisje./Fokusi.info/