7 të vdekur dhe 407 raste të reja me Covid

263

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2540 testime të realizuara 407 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup – 187, Kavadarc – 35, Veles – 28, Kumanovë – 18, Ohër – 18, Tetovë – 17, Strugë – 16, Dellçevë – 16, Prilep – 12, Demir Kapi – 7, Strumicë – 5, Radovish – 5, Gostivar – 4, Manastir – 4, Kërçovë – 4, Gjevgjeli – 4, Negotinë – 4, Kriva Pallankë – 4, Krushevë – 4, Shtip – 3, Koçan – 3, Kratovë – 3, Sveti Nikollë – 1, Dibër – 1, Resnjë – 1, Berovë – 1, Vinic – 1 dhe Demir Hisar – 1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 399 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq 7 pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona.