Shtohet lista e vendeve që ndalojnë TikTok

SHBA-ja dhe BE-ja i kanë vënë limite platformës TikTok, por këto qeveri nuk janë as...

Risia e fundit nga Instagram vjen me pasoja për disa përdorues!

Instagram po ndryshon algoritmin e tij që ndikon në Reels për t’i dhënë përparësi “përmbajtjes...

240 të rinjë përfitojnë trajnime falas në teknologji informative

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, menaxheri i projektit Fit for Jobs Tobias...

Ky shtet mund të ndalojë TikTok-un

TikTok mund të ndalohet në SHBA nëse pronari kinez i aplikacionit të mediave sociale nuk...

Veçoria e ardhshme e Google Maps ju dërgon në destinacionin e dëshiruar pa pasur nevojë për internet

Siç raportohet, versioni i ri beta 11.125 i Google Maps vjen me një veçori të...

Tjetër sulm nga hakerat rusë, përdorën Microsoft-in për të vjedhur e-mailet e qeverisë amerikane

Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe të Infrastrukturës (CISA) konfirmoi të enjten raportet e mëparshme se...

Facebook Messenger ka një lajm super, super të mirë

Facebook Messenger më në fund rregulloi problemin e bezdisshëm dhe i bëri përdoruesit të lumtur....

Shihni LIVE eklipsin e rrallë diellor

NASA përcjell pamjet e drejtpërdrejta të eklipsit të rrallë diellor, që filloi mbi Oqeanin Paqësor...

Meta njofton për ndryshimet e reja në Facebook dhe Instagram

Meta ka njoftuar ndryshime të mëdha në politikat e saj për media dixhitale, përpara testimeve...

E paimagjinueshme: Nga tërësia e vëzhguar deri më tani e Universit deri te në një mollëkuqe

Edhe pse këtë video e kemi krijuar vetë, na e merr mendjen sa herë e...

Doli jashtë funksionit, ‘Meta’ tregon çfarë ndodhi me Facebook dhe Instagram

Kompania META ka reaguar për herë të parë pas një problemi në rrjetet e saj...

Gazetari Mehmetaj: Pushteti i Kurtit që nuk e dënon Konjufcën e s’hap rast për Martin Berishaj po më përndjek mua

Gazetari Lirim Mehmetaj thotë se pushteti “kriminalo-banditesk i Albin Kurtit që e pengon prokurorinë me...