‘Jom ka du me t’pa’ nga Dafina e Ylli

Dafina Zeqiri dhe Yll Limani kanë bashkuar forcat për ta publikuar bashkëpunimin muzikor. “Jom ka...

Ndodh për herë të parë martesa mes dy grave në Shqipëri

Në tarracën e bashkisë së Tiranë, kurorëzuan dashurinë në një ceremoni simbolike, çifti i së...

Juliana Nura tregon hapur se kë përkrah si finalist të dytë në BBVA

Ish-finalistja e njohur e Big Brother VIP Kosova, Juliana Nura, e njohur ndryshe si Xhuli,...

“Kush Ademit ju bë vëlla”, kënga më e re e Besim Halitit e Halit Gashit (Video)

“Kush Ademit ju bë vëlla..” janë vargjet e këngës që sollën dy krijuesit e kenges...

Bleona Qerreti, pjesë e filmit hollivudian, flet shqip

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti e cila prej vitesh jeton në SHBA ka treguar se...

Fazli Rashica sjell këngën kushtuar Martirëve të Studimes

Këngëtari i njohur vushtrrias, Fazli Rashica ka publikuar këngën e re kushtuar martirëve të Studimes,...

Hysni Klinaku publikon këngën e re “Ma le rakinë” (Video)

Këngëtari i mirënjohur, Hysni Klinaku ka publikuar këngën me titull “Ma le rakinë”, shkruan Fokusi.info....

Rita Ora promovon kinematografinë shqiptare

GoEast Film Festival këtë vit pati një seksion të veçantë të quajtur “Albanien und Kosovo:...

Konkurrentja e ‘Përputhen’ shtantazhon Buçin: Më jep 20 mijë euro ose të publikova fotot me…

Në programin “Mos i bjer me Top”, ditën e sotme ka qenë e ftuar konkurrentja...

‘Mona Lisa’ projekti më i ri i Era Istrefit

Era Istrefi ka publikuar projektin e saj më të ri. ‘Mona Lisa’ titullohet kënga e...

Elvana Gjatës i ndodh e papritura, bie nga vetura në tokë

Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata ka marrë gjithë vëmendjen në dukjen glamuroze të veshur tek sfilata...

Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t’i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK

Skena e “Big Brother VIP Kosova 1” duket të mos i ketë mjaftuar për të...