Barcelona humbet nga Levante

Barça ka pësuar humbje 2 me 1 në përballjen e parë me Levanten në 1/8 e finales së Kupës së Mbretit.
Cabaco dhe Mayoral realizuan dy golat për Levanten në 18 minutat e parë, ndërsa për Barçën shënoi Philippe Coutinho në minutën e 84-të nga penaltia.
Ndeshja e kthimit luhet në Camp Nou më 17 janar.