Gjendet 39 vjeçarja nga Drenasi që ishte raportuar si e e zhdukur qe 6 ditë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur në gjendje të mirë shëndetësore, 39 vjeçarja nga Drenasi.

Sot policia kishte kërkuar ndihmën e qytetarëve për gjetjen e Shqipe Zekajt, si rrjedhojë kërkesa ka rezultuar me sukses.

“Në gjendje të mirë shëndetësore, është gjetur personi që u raportua e zhdukur me 27.10.2023 në Drenas. Aktualisht hetuesit policor po ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme në koordinim me prokurorinë përkatëse, lidhur me rastin, thuhet në njoftimin e policisë. Faleminderit mediave dhe qytetarëve për kontributin e vazhdueshëm dhe besimin në Policinë e Kosovës.”