Ministri Ismajli viziton të lënduarit e aksidentit

713
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka vizituar të lënduarit në aksidentin e sotëm në Gjilan që janë të shtrirë në Spitalin e Gjilanit.
Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se gjendja e të lënduarve është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë.
Ismaili ka falënderuar ekipet mjekësore të Spitalit të Gjilanit dhe të QKUK-së për intervenimin e tyre në këtë rast.

Postimi i plotë i tij:
Sapo vizitova të lënduarit që janë të shtrirë në Spitalin e Gjilanit nga aksidenti fatëkeq që ndodhi sot atje.
Gjendja e të lënduarve në këtë spital është stabile dhe jashtë rrrezikut për jetë.
Për momentin janë tre persona të lënduar të cilët po trajtohen për lëndime më të rënda në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku po u jepet i gjithë trajtimi i nevojshëm.
Falënderoj të gjitha ekipet mjekësore, sikur në Spitalin e Gjilanit por edhe në QKUK, të cilët që nga momenti që ka ndodhur aksidenti kanë qenë në gjendje gatishmërie për të ofruar të gjithë ndihmën e duhur.
Mobilizimi do të vazhdoj deri në trajtimin e të gjithë të lënduarve nga ky aksident, qoftë edhe nëse paraqitet nevoja për dërgimin e ndonjërit prej tyre për trajtim jashtë vendit.
Uroj që ky të jetë aksidenti i fundit dhe pamje të tilla të mos shohim më në rrugët e Kosovës.