Para pak çastesh, Isa Mustafa anulon takimin e nesërm me Kurtin

Paraqitja e Glauk Konjufcës në Pressing të T7 është vlerësuar problematike dhe ofenduese nga zyrtarët e LDK-së.

Si rezulatat, para pak minutash kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka anuluar takimin e planifikuar për ditën e mërkurë me Kurtin, bën të ditur PORTALI.info.

Konjufca ka deklaruar sot se VV-ja nuk e jep postin e presidentit dhe ka kritikuar LDK-në se po sillet si parti e barabartë.

Zyrtarë të tjerë të LDK kanë reaguar pas kësaj paraqitje të Konjufcës.