Parashikimi i motit

Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas Mateo Kosova në zona të caktuara mund të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu.

Vranësirat më të shtuara parashihet të jenë në Rrafshin e Kosovës.

“Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-31 km/h. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 12 deri në 17 gradë Celsius”, njofton MK.