Parashikimi i motit

Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe alternime kthjellimesh.

Era do të fryjë nga kuadrati i juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-43 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 2°C, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 11°C.