Përfundon pjesa e parë, Real-Ajaks 0:2 (Video)

567
Ka përfunduar pjesa e parë ndeshjes së kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, e cila po zhvillohet momentalisht në Santiago Bernabeu.
Ajaksi po avancon 2 me 0 dhe më këtë rezultat kalon tutje në 1/4 e finales së Ligës së Kampionëve.
Hakim Zyiech shënoi për Ajaxin në minutën e 8-të, pas një super kundërsulmi nga holandezët.
Ndërsa David Neres realizoi për 2:0 pas një super asisti nga Dusan Tadiç në minutën e 18-të.