Receta me hudhër, ju dobëson “si me magji”

0
95

Pesha e tepërt është përherë problem, e cila në jo pak raste mund të kthehet në shqetësuese.

Ka shumë kura natyrale për t’u dobësuar.

Një ndër to është edhe ajo me bazë hudhre,
rezultatet e së cilës do të vihen re në kohë të shkurtër.

Përgatitja e Kurës me Hudhra

Përbërësit

12 thelpinj të mëdhenj hudhre

Dy kokrra limoni

1 ½ l ujë

Si ta përgatisni

Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes.

Përdorni dy herë në ditë dhe do të humbni 12 kg!

Pastroni limonët me ujë të rrjedhshëm dhe pritini në copëza të vogla me gjithë lëkurë.

Vendosni ujin në një tenxhere.

Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zjarr të ziejnë për 15 minuta.

Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni.

Si ta konsumoni këtë kurë

Lëngun e përftuar mund ta ndani në tre doza
për çdo ditë.

Rekomandohet që të pini nga një filxhan çaji
me këtë lëng para secilit nga tre vaktet e ngrënies.

Kura përdoret për tre ditë rresht.