Rrahën mes vete katër gjilanas, tre përfundojnë në burg

0
141

Gjilan – Raportohet se katër të dyshuar meshkuj shqiptarë pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes veti. Të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor, ku njëri nga të dyshuarit pas tretmanit mjekësor me veturën e tij qëllimisht ka goditur veturën e viktimës mashkull shqiptar dhe ka lënduar viktimën tjetër shqiptar.

Katër të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit tre janë dërguar në mbajtje, ndërsa njëri është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/