Premtohet 50% rritje të pagës për të gjithë mësimdhënësit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbledhur sot grupin e ekspertëve në leminë e arsimit,...

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë, luajmë me rezerva

Spanja nuk ka ndërmend të vijë e relaksuar në sfidën e fundit me Shqipërinë. Pavarërisht...

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Mirlind Dakut

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka hapur një hetim disiplinorë ndaj...

Murati: Rritja ekonomike 5.62% demanton zërat që heqjen e vizave e lidhnin me skenare apokaliptike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thën se liberalizimi i vizave është...

Parashikimi i motit për sot

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell, ku pjesërisht do të ketë dhe...

Dyshohet për mjet shpërthyes në Taukbahqe, policia në vendin e ngjarjes

Një mjet shpërthyes dyshohet se është gjetur në rrugën “Shpëtim Robaj” në Taukbahqe. Nga Policia...

Lajçak takohet edhe me Gjuriqin, flasin për dialogun

I Dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak,...

Arrestohet një i dyshuar për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan në 2023-tën

Një person është arrestuar sonte si i dyshuar për përfshirje në sulm ndaj pjesëtarëve të...

Parashikimi i motit për sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell, ku temperaturat do të arrijnë deri...

UEFA e përjashton gazetarin Arlind Sadiku

Federata e Futbollit Evropian (UEFA) e ka përjashtuar nga Kampionati Evropian dhe ia ka tërhequr...

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, u...

Shqipëria e kërkon fitoren në ndeshjen e rëndësishme ndaj Kroacisë

Shqipëria sot e zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme në Euro 2024. Kuqezinjtë do të...