Irani nis sulmin ndaj Izraelit

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit duke përdorur dhjetëra dronë. CNN raporton duke cituar...

Zbulimi i rrallë në Kroaci, gjendet përkrenarja ilire 2500 vjeçare

Një ekip arkeologësh në Zakotorac të Kroacisë ka bërë një zbulim të madh arkeologjik pasi...

Përshkallëzimi i tensioneve rreth Izraelit, Biden në alarm, anulon axhendën e tij për t’u takuar me ekipin e sigurisë

Në orët e fundit klima e rritur në mënyrë të rrezikshme në Lindjen e Mesme...

Në Gjermani mund të ketë ‘ndalim të vozitjes’ gjatë fundjavave, kjo është arsyeja

Ministri i Transportit i Gjermanisë po kërcënon të ndalojë vozitjen gjatë fundjavave për të përmbushur...

Kurti kujton masakrën e Studenicës: Ne as nuk harrojmë, as nuk falim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të...

Konflikti në Ukrainë dhe Lindjen e Mesme, Trump paralajmëron rrezikun e Luftës së Tretë Botërore

Ish presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar për rrezikun e luftës botërore për shkak të...

Zyra e Petkoviqit ankohet për arrestimin e serbit: S’do ketë kurrë paqe derisa në pushtet të jetë Kurti

Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin...

Policia arreston në Bërnjak dhe e ndalon për 48 orë, serbin Sreçko Sofronijeviq

Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq. Rastin për klankosova.tv e ka konfirmuar...

“Le Figaro”: Rama vlerëson partneritetin me Francën, Macroni admiron rrugën e Shqipërisë drejt Evropës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vlerësoi dje partneritetin me Francën duke theksuar se “të jesh...

Sveçla e Balla nënshkruajnë ujdinë: Lehtësohet kalimi në Morinë përgjatë 9 muajve të vitit

Qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Morinës...

Haradinaj përkujton masakrën e Studenicës dhe vrasjet në Fshatin e Vjetër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përkujtoi masakrën e Studenicës dhe vrasjet...

Parashikimi i motit

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Era do fryjë kryesisht...