Tërhiqet SHBA? Biden bisedon me kryeministrin izraelit: Nuk do të marrim pjesë në kundërsulmin ndaj Iranit

Presidenti Joe Biden dhe anëtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke...

Kurti për liberalizimin e vizave: Më shumë qytetarë po kthehen në Kosovë sesa që largohen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka...

Analiza e CNN: Kështu i rrëzuan Izraeli dhe aleatët mbi 300 raketa dhe dronë iranianë

Pothuajse të gjitha raketat balistike dhe dronët e lëshuar nga Irani në Izrael në një...

Sulmi ndaj Izraelit, Haradinaj: Kosova të rreshtohet me NATO-n, ShBA-në dhe Izraelin, në mbrojtje të lirisë

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas sulmit të mbrëmshëm të Iranit ndaj Izeaelit....

Aksion i madh i antidrogës në Prishtinë, arrestohen tre persona, kapen me drogë dhe armë

Policia e Kosovës me njësitet e saj të antidrogës mbrëmë në orët e vona dhe...

Kurti e dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit: Veprim i paprecedentë që përbën një rrezik të madh për destabilizimin e tërë rajonit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit. Ai ka...

Hamasi e quan sulmin e Iranit një “të drejtë natyrore dhe përgjigje të merituar”

Hamasi ka mbrojtur sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Grupi e quajti gjuajtjen e qindra raketave...

Erdogani sfidon SHBA-në, i bllokon hapësirën ajrore për kundërsulme ndaj Iranit

Turqia ka refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara për të përdorur hapësirën e saj ajrore...

E FUNDIT | Irani thotë se përgjigja ndaj Izraelit ka përfunduar

Irani ka deklaruar se sulmi mbi Izraelin ka qenë përgjigje për sulmin izraelit në konsullatën...

Izraeli sulmohet me raketa edhe nga Hezbollahu

Grupi libanez Hezbollah ka njoftuar se militantët e tij lëshuan dhjetëra raketa Katyusha drejt Izraelit....

Izraeli po përcjellë dronët iranian, publikon pamje

100 dronë kamikazë dhe raketa me rreze të shkurtër janë lëshuar sonte nga Irani në...

Parashikimi i motit

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do...