Mbrojtja ajrore e ShBA-së i ndalë disa dronë iranianë që synojnë Izraelin

Sipas dy zyrtarëve amerikanë, sistemet e mbrojtjes ajrore amerikane në Lindjen e Mesme i kanë...

Irani sulmon edhe me raketa Izraelin – publikohen pamjet e para dramatike

Mediumi shtetëror iraniane, IRNA raporton se tashmë ka nisur edhe sulmi me raketa ndaj Izraelit....

Irani me paralajmërim të ashpër për vendet që ndihmojnë Izraelin

Ministri i Mbrojtjes i Iranit, Brig. Gjenerali Mohammad Reza Ashtiani lëshoi ​​një paralajmërim të ashpër...

Dronët nga Irani, ky është vendimi i fundit nga Izraeli

Shkollat, universitetet dhe kampet janë mbyllur në Izrael dhe ka një ndalim për tubimet e...

Iraku mbyll hapësirën ajrore

Iraku ka mbyllur hapësirën e tij ajrore, ka thënë ministria e transportit e vendit. I...

Irani sulmon me dronë Izraelin, vjen deklarata e ashpër e Netanyahut

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit me dhjetëra dronë. Dronët vlerësohet se kërkojnë disa...

Pamjet nga sulmi i Iranit ndaj Izrealit

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit duke përdorur dhjetëra dronë. Në pamjet e publikuara...

Irani nis sulmin ndaj Izraelit

Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit duke përdorur dhjetëra dronë. CNN raporton duke cituar...

Zbulimi i rrallë në Kroaci, gjendet përkrenarja ilire 2500 vjeçare

Një ekip arkeologësh në Zakotorac të Kroacisë ka bërë një zbulim të madh arkeologjik pasi...

Përshkallëzimi i tensioneve rreth Izraelit, Biden në alarm, anulon axhendën e tij për t’u takuar me ekipin e sigurisë

Në orët e fundit klima e rritur në mënyrë të rrezikshme në Lindjen e Mesme...

Në Gjermani mund të ketë ‘ndalim të vozitjes’ gjatë fundjavave, kjo është arsyeja

Ministri i Transportit i Gjermanisë po kërcënon të ndalojë vozitjen gjatë fundjavave për të përmbushur...

Kurti kujton masakrën e Studenicës: Ne as nuk harrojmë, as nuk falim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të...