Lladrovci i kërkon Kurtit që të zgjatet afati i regjistrimit të popullsisë

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë të ditur se ia ka bërë...

Hamza: Lajm shumë i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e diskutimeve publike

Kryetari i Mitrovicës, që tashmë është shpallur nga PDK kandidat për kryeministër në zgjedhjet e...

Gjendet armatim në veri, ministri i brendshëm dhe drejtori i Policisë në konferencë të jashtëzakonshme

Policia e Kosovës ka zhvilluar një operacion në veri me ç’rast ka gjetur dhe konfiskuar...

Hoti: Qeveria Kurti duhet të largohet nga pushteti, solli një draft të Asociacionit që i ngjason Bosnjës

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria Kurti duhet të largohet nga pushteti, pasi sipas...

Fatmir Limaj: Memli u nxitua për t’u takuar me Kurtin, deputetët të mos pranojnë dorëheqjen

Nisma Socialdemokrate ka kritikuar Qeverinë e Albin Kurtit. Përmes një postimi në Facebook  thuhet se...

Vetaksident i rëndë në Sllatinë, humb jetën një person

Një person ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot në rrugën...

25 vjet nga rënia e Qamil Ilazit, komandant “Bardhit” dhe dëshmorëve tjerë

Sot shënohet 25 vjetori i rënies së Komandantit të Brigadës 162 “Agim Bajrami” (Kaçanik) Qamil...

E dhimbshme: Kjo është policja që dyshohet se i dha fund jetës në shtëpinë e saj në Gjilan

Një police dyshohet se ka bërë vetëvrasje në shtëpinë e saj ne Gjilan. Ajo është...

Tahiri: Shpërbërja e Parlamentit për AAK-në ndodh kur Kurti dorëhiqet ose shkarkohet

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë për subjektin në të cilin...

Gjendet pa shenja jete një police në Gjilan

Një police dyshohet se ka bërë vetëvrasje në shtëpinë e saj ne Gjilan. Viktima dyshohet...

LDK del me qëndrim: Kurti të japë dorëheqje, pastaj shkojmë me shpërbërje të Kuvendit

LDK ka dalë me qëndrim lidhur me zhvillimet e fundit politike në vend. LDK thotë...

Rasti i rëndë në Çagllavicë: I riu që bëri vetëvrasje la pas vetes gruan dhe dy fëmijë

Gazeta Sinjali raportoi sot për një ngjarje të rëndë që ndodhi sot në Çagllavicë, ku...