Dërguti i reagon ashpër Mimoza Kusarit

Ish deputetja e Kuvendit të Kosovës njëherit veterane e luftës së UÇK-së, Aida Dërguti i ka reaguar ashpër Mimoza Kusari Lila, pasi Kusari tha se nuk ka veteranë që dëmton pronën publike, transmeton Fokusi.info.

Dërguti ka thënë se deputetë të VV-së dhe stafi i saj kanë gjuajtur me shihe nga dritaret e Kuvendit, veteranët derisa ishin në protestë.

Reagimi i plotë:

Para se t’i drejtoheni veteranëve të luftës që mbrojtën vendin në ditët më të vështira, me leksione sesi duhet të sillen me pronën publike, si shefe e grupit parlamentar, ju takon t’i mbani leksion deputetëve/stafit tuaj të mos i gjuajnë veteranët me shishe nga dritarja e zyres së Kuvendit.