Gashi: Haradinaj, para se të merrte këshilla nga Ilir Meta, duhet ta lexojë këtë

731

Ish-Kryetari i LKÇK-së dhe ndihmës Komandant i Zonës Operative të Shalës në kohën e UÇK-së, z. Sabit Gashi i ka reaguar kryeministrit Ramush Haradinaj. 

Postimi i plotë i tij në Facebook:

Perpara se te merrte keshilla nga Ilir Meta, per mbrojtjen e interesit kombetar, Ramush Haradinaj do te ishte mire te lexonte nje Vendim te Gjykates Kushtetuese te Shqiperise, kunder Marreveshjes per Detin me Greqine, te cilen Ilir Meta e kishte votuar me gjithe partine e tij. Gjykata kushtetuese e pati konsideruar Marreveshjen ne dem te Shqiperise.