Goditja e dy këmbësorëve nga vetura me targa të huaja, rasti në polici hapet si “vrasje në tentative”

Dy persona të gjinisë mashkullore janë goditur nga një veturë që po lëvizte me shpejtësi të madhe, në orët e hershme të ditës së hënë.

Personat që janë goditur nga vetura janë dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa vetura është larguar në drejtim të panjohur.

Rasti po hetohet dhe në polici është hapur si “vrasje në tentativë”.

Dyshohet se vetura ishte me targa të huaja.

Njoftimi i plotë i policisë:

VRASJE NË TENTATIVË/Prishtinë 07.08.2023 – 03:53. Dy viktimat meshkuj kosovarë kanë pranuar tretman mjekësor pasi që, të njëjtit derisa kanë qenë në këmbë janë goditur nga një veturë e cila është larguar në drejtim të panjohur. Rasti në procedurë hetimore.