Haradinaj tregon për motivin që ia dhanë disa fëmijë: “Xhamadani vija vija, kërrk taksa, kërrk ushtria”

0
97

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar një ngjarje interesante me disa fëmijë në njërin nga aktivitetet e tij.

Ai në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, duke folur për zhvillimet e fundit politike në Kosovë, madje edhe për taksën, ka treguar një përvojë me disa fëmijë gjatë një vrapimi në komunën e Obiliqit, raporton Koha.net.

Ai thotë se gjatë kohës sa ishte duke vrapuar, disa fëmijë kanë shkuar afër tij dhe kanë kënduar “Xhamadani vija vija, kërrk taksa, kërrk ushtria”.

Në mes të qeshurash, Haradinaj ka thënë se “Ka ndryshuar diçka në Kosovë”.

Haradinaj intervista

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar se si e kanë motivuar disa fëmijë për vendimet e qeverisë së tij. Intervista e plotë, sonte në @Interaktiv – KTV prej orës 23:20.

Posted by Koha.net on Friday, June 14, 2019