Karateisti Gashi siguron medalje, prek finalen e evropianit

734
Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në Aalborg të Danimarkës.
Ai e arriti të shkëlqejë në kategorinë e kadetëve mbi 70 kilogram, në një konkurrencë shumë të fortë.
Melosi mposhti katër garues, për të siguruar finalen dhe medaljen e argjendtë. Në finale, Gashi takohet me Ahmet Bulut nga Turqia. Finalet zhvillohen të dielën.
Kosova po përfaqësohet me 25 garues në evropian. Një pjesë e tyre ka garuar sot, por pa mundur të hynë në zonën e medaljeve, kurse një pjesë e garuesve garojnë nesër.