Këtu mund ta shihni meçin e Shefat Isufit

722

Boksieri shqiptar, Shefat Isufi nga Bujanoci do të përballet me britanikun Billy Joe Saunders.

Meçi do të zhvillohet në Londër, që është i vlefshëm për titullin e kampionit të botës WBO në kuadër të peshave super të mesme.

Nga 32 duele të zhvilluara 29-vjeçari i ka fituar 27 prej tyre, ka tri humbje dhe dy barazime.

Boksieri shqiptar përfaqëson Gjermaninë në arenën ndërkombëtare, teksa në kategorinë e tij në ranglistën botërore të përbërë nga 1285 boksierë atij i takon vendi i 33-të.

Këtë meç mund ta shikoni live në RTK 4. Në ipko, në numër 142, në Kujtesa në numer 12 dhe në Art Motion në numër 118.

Meçin mund ta shikoni Këtu

Meçin mund ta shikoni Këtu