Kosova “shpërthen” ndaj Serbisë, e mposht në Kupën e Evropës (video)

658

Në Maqedoninë e Veriut është mbajtur Kupa Evropiane në Paragliding.

Në këtë garë ku kanë marrë pjesë 14 shtete pjesëmarrës ishte edhe Kosova ku korri suksese të mëdha.

Klubi kosovar, “Shqiponjat e Kastriotit” nga Obiliqi fituan vendin e parë me një rezultat bindës nga vendi i dytë që ishte Serbia.

Këto gara u zhvilluan të premten dhe të shtunën në Maqedoninë e Veriut.