Messi zgjedhet lojtari më i mirë i dekadës së fundit

390

Leo Messi pa dyshim se është futbollisti më i mirë në botë.

Sulmuesi argjentinas sot mori këtë çmim nga Federata Ndërkombëtare e futbollit për Histori dhe Statistika, si futbollisti më i mirë i dekadës.

Pas Messit vijnë edhe futbollistët si Ronaldo e Iniesta e në top 10she futet edhe Modric.