Moti në Kosovë

Në Kosovë, sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius.

Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 6-22 m/s.