Moti sot në Shqipëri

Shqipëria ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 03ºC, në zonat e ulëta nga 00ºC në 09ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 11ºC.

Era do të fryej në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 2 ballë.