Parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, ndërsa mëngjeset do të jenë të ftohta.

Temperaturat do të pësojnë ulje të ndjeshme në vlerat minimale, të cilat do të lëvizin prej -4 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 13 gradë, njofton MeteoKosova.

Era do fryjë nga veriu me shpejtësi prej 10-35 km/h.