Për të tetën ditë me radhë vazhdojnë kërkimet për gruan që dyshohet se është hedhur nga ura e Fshajt

U bë një javë që po vazhdojnë kërkimet për gruan që është hedhur nga ura e Fshajt, në Gjakovë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta tregoi se ende nuk është gjetur trupi i gruas që ra nga ura e Fshajt.

Ai tha se kërkimet ende po vazhdojnë.

“Kërkimet ende po vazhdojnë. Deri më tani nuk ka ndonjë gjetje”, ka thënë Graishta.

Ndryshe, tri ditë më parë Forca e Sigurisë së Kosovës, patën njoftuar se kërkimet janë duke vazhduar kërkimet për 59 vjeçaren e zhdukur.

Po ashtu policia pati bërë të ditur se të premten e javës së kaluar një femër e moshës madhore ka rënë nga ura e Fshajt në lumin Drini i Bardhë dhe se të gjitha njësitet e nevojshme policore dhe zjarrfikësit menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes si dhe është njoftuar Njësia për Kërkim Shpëtim.