Policia e konfirmon vdekjen e këmbësorit që u godit nga vetura, nisin hetimet

Policia e Kosovës e ka konfirmuar vdekjen e këmbësorit që u godit sot nga vetura në rrugën “Agim Ramadani”.

Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, e konfirmoi për Front online se vdekja e këmbësorit është konstatuar nga ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

Ahmeti thotë se ngasësja e automjetit është shoqëruar në stacion policor.

“Sot rreth orës 12:40 kemi pranuar informatën se në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident, kanë qenë të përfshirë një këmbësor dhe një automjet. Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësja automjetit është shoqëruar në stacion policor”, tregoi Ahmeti.