Thaçi kujton 38 vjetorin e rënies së Nebih e Tahir Mehës

398

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar 38-vjetorin e rënies së Nebih e Tahir Mehës në Prekaz.

Ai ka thënë se Nebih e Tahir Meha kanë renë heroikisht në mbrojtje të nderit të familjes.

Shkrimi i plotë:

Pas demonstratave të fuqishme të vitit 1981, me kërkesën për Republikën e Kosovës, një ngjarje tjetër heroike ndodhi më 13 maj 1981, qëndresa e Nebih dhe Tahir Mehës në Prekaz. Ata ranë heroikisht në mbrojtje të nderit të familjes! HTH/Fokusi.info/