Tjetër rast me Koronavirus, shkon në 20 numri i të infektuarve në Kosovë

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK është konfirmuar edhe një rast tjetër me pandeminë Koronavirus.

Siç bënë të ditur IKSHPK, me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 308 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe gjithsej njëzet raste prej tyre kanë rezultuar pozitive.