Vazhdon procesi gjyqësor ndaj krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit dhe Kadri Veselit.

Në seancën e sotme e cila fillon në orën 10:00, pritet të dëshmoi dëshmitari i 62-të.

Kryetari i trupit gjykues të hënën ka theksuar se dëshmitari i radhës është me videolidhje.

Lini një Përgjigje