Vuçiqi shtiret se “nuk di gjë” për takimin Gjuriq-Radojçiq: “Nuk e kam pyetur pse, si dhe ku”

I preferuari i tij – me gjasat më të mëdha për kryeministër të Serbisë – Marko Gjuriq u takua me terroristin famëkeq, Millan Radojçiq, por Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pretendon të mos dijë gjë rreth rreth takimit të atyre dyve, që mori bujë në rrjetet sociale teksa ata dakornin diku në një restaurant diku në Serbi.

Vuçiq – i cili edhe pas Banjskës, e quante Radojçiqin “aleat të ngushtë…të cilin nuk ia ekstradoj Prishtinës – tha se “nuk e di kur, ku dhe pse” Gjuriqi e ka takuar Millan Radojçiqin, e cituan të ketë thenë mediat serbe.

Gjuriq reagoi në rrjetin “X” se “nuk turpërohet” nga takimi që pati me Radojiçiqin, teksa e quajti “fushatë negative” ndaj tij me t’u kthyer në Serbi, kau, sipas edhe vetë presidentit serb Aleksandar Vuçiq, “e pret një pozitë shumë e rëndësishme në Serbi”.