Zbuloni se si do të ndikojë eklipsi i plotë diellor tek secila shenjë e zodiakut!

Më 8 prill, miliona njerëz në të gjithë Amerikën e Veriut do të dëshmojnë se dita do të kthehet në natë ndërsa hëna bllokon dritën nga dielli. Mjedisi i njerëzve do të ndryshojë gjatë lartësisë së eklipsit, i njohur si totalitet. Mund të vërehen ndryshime delikate në zonat që përjetojnë vetëm një eklips të pjesshëm diellor, por ndryshime shumë më domethënëse do të ndodhin përgjatë shtegut të ngushtë nga Meksika në Kanada, ku eklipsi i plotë diellor është i dukshëm.

Eklipsi i plotë diellor do t’ju frymëzojë për një fillim të ri dhe do t’ju inkurajojë të bëni zgjedhje të guximshme. Si do të ndikojë Mërkuri në retrogradë gjatë eklipsit diellor? Meqenëse retrogradi i Mërkurit përkon me eklipsin diellor, këshillohet të jeni të kujdesshëm dhe të durueshëm me keqkuptimet dhe të shmangni marrjen e vendimeve të mëdha. Zbuloni se si do të ndikojë eklipsi i plotë diellor tek shenjat e zodiakut:

Dashi

Eklipsi diellor është në shenjën e dashit, duke e fuqizuar të përqafojë veten e vërtetë dhe të ndezë pasionet për të krijuar një fillim të ri.

Demi

Eklipsi diellor nxjerr në pah botën e brendshme të personave në shenjën e demit, duke i nxitur të lënë pas modelet e vjetra dhe të përqafojnë shërimin emocional dhe rritjen personale.

Binjakët

Eklipsi diellor aktivizon sferën shoqërore, duke i frymëzuar të lidhen me individë me mendje të njëjtë dhe të ndjekin përpjekje të reja në grup.

Gaforrja

Eklipsi diellor ndikon në karrierën e personave në shenjën e gaforres dhe imazhin publik, duke i inkurajuar të fuqizohen dhe të ndjekin suksesin profesional.

Luani

Eklipsi diellor sjell mundësi për rritje dhe zgjerim personal përmes udhëtimit, edukimit ose eksplorimit të sistemeve të reja të besimit.

Virgjëresha

Eklipsi diellor stimulon transformimin në marrëdhëniet e virgjëreshës, duke i inkurajuar të çlirohen nga modelet e vjetra dhe të thellojnë lidhjet emocionale.

Peshorja

Eklipsi diellor i jep fuqi partneriteteve, duke i nxitur të gjejnë ekuilibër dhe harmoni në marrëdhëniet e tyre dhe të përqafojnë fillime të reja.

Akrepi

Eklipsi diellor do të ndikojë në rutinën dhe mirëqenien e përditshme, duke i frymëzuar të bëjnë ndryshime pozitive në stilin e jetës për shëndetin dhe vitalitetin.

Shigjetari

Eklipsi aktivizon kreativitetin dhe vetë-shprehjen e atyre në shenjën e Shigjetarit, duke i inkurajuar të ndjekin pasionet dhe të përqafojnë talentet unike që kanë.

Bricjapi

Eklipsi ndikon në shtëpinë dhe jetën familjare, duke i nxitur të krijojnë një mjedis të mirë dhe të forcojnë lidhjet emocionale.

Ujori

Eklipsi stimulon komunikimin dhe mësimin, duke i frymëzuar të shprehin idetë e tyre dhe të lidhen me të tjerët.m

Peshqit

Eklipsi ndikon te financat dhe vlerat e personave në shenjën e Peshqve, duke i inkurajuar të rivlerësojnë marrëdhënien me paratë dhe të përqafojnë mentalitetin për të pasur bollëk dhe pasuri.

Lini një Përgjigje