Zeka – Bajqinovcit: Pasha të madhin Zot, nuk e kam besu që je njeri kaq i poshtër

Mialim Zeka ka ofenduar publikisht deputetin e VV-së, Mefail Bajqinovcin duke e quajtur njeri të poshtër, hajvan e të paedukatë.

Ai përmes një shkrimi në Facebook ka shkruar se sipas tij është gjynah me e votu Bajqinovcin për deputet.

“Me lujte nje deputet ne kete tragjedi kaq te rande, me te vrare e te plagosur, me emrin e Uran Ismaljit, vetem per me gelltit naj grusht mut te perzier me vota te trushperlareve, ashte krim nga ana jote, e xhynah per ata qe te kane votu”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotë i tij:

Mefail Bajqinovci

Pasha te madhin Zot, nuk e kam besu qe je njeri kaq i poshter, kaq hajvan, kaq i pacipe, kaq pa edukate e lahper.

Me lujte nje deputet ne kete tragjedi kaq te rande, me te vrare e te plagosur, me emrin e Uran Ismaljit, vetem per me gelltit naj grusht mut te perzier me vota te trushperlareve, ashte krim nga ana jote, e xhynah per ata qe te kane votu.

Beso, ma mire ashte me votu ndonje lope, se sa qiftin tande. Lopa, te pakten na jep qumshte dhe bagla, ti na jep vetem dhirje nga gojbytha jote e felliqur, qe ne kete dite zie per shume familje, e gjane rastin me marre neper goje Uran Ismajlin, i cili per edukate, njerezillek, kulture, intelekt, te mbane ne koqe te majte.

Urani e ka vetem nje faj te pafalshem qe ai dhe partia e tij, kane lejuar turli magari e magarice me ardhe ne pushtet!