Zvicra barazon rezultatin ndaj Portugalisë (video)

Portugalia dhe Zvicra po zhvillojnë ndeshjen e vlefshme për kalim në finalen e playoffit në Ligën e Kombeve. 

Zvicra ka barazuar rezultatin në 1 -1 në minutën e 57-të

Ishte Ricardo Rodriguez që shënoi gol nga penalltia, pas shikimit të VAR. Me këtë rast, VAR ia anuloi Portugalisë penalltinë që u shkaktua pas atij aksioni.

Ja goli i Rodriguez:

https://twitter.com/i/status/1136362451988037634