10 raste me koronavirus në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Në Shqipëri janë regjistruar 10 persona të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, nga 2.224 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 16 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 129.842.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 756.983 testime, 132.459 raste pozitive dhe 2.453 të vdekur.

Aktualisht bëhet e ditur se janë 164 raste aktive.