Abrashi: Albin Kurti na ka pre n’besë

0
356

Deputeti i LDK’së, Arban Abrashi ka thënë se Albin Kurti i ka ‘prerë në besë’ për shkarkimin e ministrit të LDK’së, Agim Veliu.

“Albin Kurti na ka pre në besë, e ka ba në formë arbitrare pa u konsultua me Isa Mustafën, por është edhe partneriteti me SHBA’në”, u shpreh ai në KTV.

“Sjelljet e ti karshi LDK dhe SHBA janë të pa pranushme dhe ka inciu shkarkimin e Veliut si pretekst tjetër dhe jo me ra nga presioni i SHBA’së”, u shpreh ai.

Tutje ai ka thënë se nuk do të bëjnë marrëveshje me PDK ku sipas tij një koalicion i tillë me PDK nuk është në vullnet të elektoratit të LDK’së.