Ajax sërish shënon i pari kundër Tottenhamit

456

Ajaxi ka shënuar sikurse edhe në lojën e parë gol të hershëm kundër Tottenhamit.

Ishte Matthijs de Ligt, i cili në minutën e pestë të takimit ka shfrytëzuar një krosim të mirë nga goditja nga këndi dhe me kokë ka plasuar topin në rrjetë.

Kështu Ajax tani ka dy gola diferencë ndaj Tottenhamit dhe është shumë afër finales.

Shikojeni golin e de Ligt: